KBS Uyumlu Öğretmen Aylık Puantaj Hesabı, KBS Transfer Sistemi // K12 Bilişim Hizmetleri...

'ascturkiye.com' Ek Ders Puantaj Sistemine Uyumlu Ders Planlama Programı
Ücretsiz Tam Sürüm Deneme Programını İndirmek İçin Tıklayınız

KBS Uyumlu Aylık Puantaj Sistemi
10 Sn KBS Aktarımı, Devam Defteri...
 
 

     İstanbul Genelinde 15 ilçe milli eğitim müdürlüğünde uygulana Milli eğitim otomasyon sistemin ile 50.000 den fazla öğretmenin ek ders hesaplaması ve KBS aktarımını yapan  sistemin bir modülü olan "Öğretmen Devam Takip" modülüne artık kurum bazlı sahip de olabileceksiniz.

     İstanbulun  150  kurum  ile  en  büyük  ilçesi  olan "Küçükçekmece" ilçesi, Beşiktaş, Kartal, Maltepe, Ataşehir, Beykoz, Şişli, Kağıthane ve en son Bakırköy ilçe milli eğitim müdürlüğü tüm okulları öğretmenlerinin ay sonundaki ek ders puantajlarını, devam takip defterlerini ve KBS ek ders giriş işlemlerini, k12 Bilişimin hazırlardığı, Milli Eğitim Otomasyon Sisteminin bir modülü olan  "Öğretmen Devam Takip, ve KBS Aktarım Modülü" İle yapmaktadırlar. Mos sistemi için "Hizmetlerimiz" menüsüne bakabilirsiniz.

       Şuan Türkiye genelinde 1200 den fazla okulda 60.000 den fazla öğretmenin aylık ek ders hesaplamalarını yapmaktayız.

       Neden Öğretmen Devam Takip Programı

       KBS sisteminde öğretmenlerin aylık ek ders bilgilerinde veri türlerine göre giriş düzenlemesi yapıldı. Egzersiz, Sınav, Belletmenlik, Hizmet İçi vb ek ders yerine geçen görevler ayrı kodlara alındı. Bunun sebebi yüksek lisanslı personellerde %5 ve %15 tazminatlı ödemeler sadece yüz yüze eğitimlere verildiği için bunların ayrıştırılması hedeflendi. Böylece personel başına 30 TL ile 100 TL arası fazla ödemenin önüne geçilmiş oldundu.

     k12 Bilişim Öğretmen Devam Takip Programı tüm personellerin ünvan, eğitim ve görev bilgilerine göre ek ders puantajlarını saniyeler içinde hazırlar, üstelik bu hesaplamayı öğretmenin haftalık ders planına ay içindeki Sevk-Rapor-İzin durumlarına göre hesaplar. Hesaplanan puantajı görev kodlarına göre ayrıştırarak transfer dosyası ve devam takip desterini oluşturur. Kurumun öğretmenlerine doğru bir bordro ödemesi yapmasını sağlar. Bu sayede ileride doğabilecek zimmet veya ger ödeme gibi durumların önüne geçilmiş olunur.

 


Formu Doldurduğunuzda Sistem Otomatik Açılacaktır !!!


Ürün Seç  
   
İl / İlçe Adı  
 
Kurum Adı  
 
Kurum Kodu  
 
Öğretmen Sayısı  
 
Kurum Türü 
   
   
Ad / Soyad  
 
Ünvan  
 
Cep Tel  
 
İş Tel/Dahili  
 
Email  
   
    
   
Program Detayı ve Özellikleri
   
  Sol üstteki demo talep formunu doldurduğunuzda program otomatik olarak açılacaktır. Sistemin kullanımını daha rahat görmeniz için ilk kurulumuna 10 öğretmen ekliyoruz. Siz daha sonra kendi öğretmenleriniz ekleyebilirsiniz. Excel listesinde öğretmenlerini kolayca sisteme yükleyebilirsiniz.
   
  Kadrolu öğretmenlerin ek ders saat hesaplamaları hafta bütünlüğü esas alınarak ders programları ve öğrenci sosyal ve kişilik hizmetleri dikkate alınarak, görev unvanlarına göre hesaplanır. Öğrenci sosyal ve kişilik hizmetler 28.01.2010 tarihli MEB görüş yazısı dikkate alınarak hesaplanmakadır.
   
  Hesaplamalara 2007/19 nolu genelge ve 2011 yılı 1006 sayılı görüş yazsına göre hesaplama yapılmaktadır.
   
  Öğretmen tanımlaması yaparken, görev ünvanını yani Yöneticimi, Sınıf-Branş-Atölye öğretmenimi, Rehber-Formatör öğretmen gibi görev ünvanlarını seçtiğiniz için, maaş karşılığı vb giriş yapmanıza gerek kalmadan hesaplamalar otomatik yapılmaktadır. Buda hata yapmanın önüne geçilmesini sağlamaktadır.
   
  10 Saate bir saat planlama hesaplaması otomatik olarak yapılmaktadır. Sev rapor izin durumları planlama hesaplanmasında dikkate alınmaktadır.
   
  Sistem tek tuaş tıklama ile size Toplu Bri Excel Rapor Dosyası oluşturmaktadır. Bu sayede çıktı alma karmaşası yaşamamaktasınız.
   
  Excel Rapor Dosyasına 4 adet sayfa bulunmaktadır. KBS Transfer, Aylık devam Takip Defteri, Aylık Ek Ders Yerine Geçen Görev Puantajı, Toplu İcmal Dosyası. Devam takip defteri sayfasında personellerin ay içindeki Sevk-Rapor-İzin bilgileri gösterilmektedir.
   
  Rapor dosyasının Devam Takip Defteri Bölümünde bir öğretmen ay içinde sevk rapro izin durumları, haftalık ders programı ve  haftalık ek ders puantajı gösterilmektedir. Bu sayede de ek ders puantajının hangi ders planına göre hesaplandığı rahatça anlaşılmaktadır. Bir kaç yıl sonr rapora bakan bir kişi ek dersin nasıl hesaplandığını görebilmektedir.
   
  Rapor dosyasın Toplu İcmal bölümünde ise öğretmenlerin ay içindeki fiili ek ders, yönetim görevi, planlama saati, öğrenci sosyal ve kişilik hizmetleri, egzersiz, açık lise, şeflik, işletmei kurs ve sınav gibi görev kayıtlarının toplamları gösterilip, bu değerlerin KBS sistemine hangi kod ile aktarıldığı detaylandırılmkatadır. Çünkü hesaplanan ek derslerin hangi kod ile kbs ye aktarılığı önemlidir.
   
  Sistemden alınan devam takip defteri raporu ile kurumlarınız artık devam takip defterlerini elle tutmayacaklar. Çünkü sistem veriler girilmiş, rapor-sevk-izin kayıtları günlük ders saatleri ve haftalık ek derslerini, egzersiz, sınav görevi gibi tüm ek ders yerine geçen görevlerini içeren devam takip defterini otomatik oluşturmakta kurumu sadece bunu yazdırıp imzalamak kalmaktadır.
   
  Programız bir öğretmenin yüksek lisan veya doktor yapması durumunda KBS'ye aktarım yaparkeni fiili ek derslerini 101 nolu kod yani gündüz ek dersi kodu ile 10+1 planlama ve +2 saatlik öğrenci sosyal ve kişilik hizmetlerini 110 nolu kod yani ek ders yerinegeçen görev ile aktarmaktadır. Bu sayede yüksel lisans doktora tazminatı sadece 101 nolu kod olan gündüz grevine girilen puantaja hesaplanacağı için fazla ödeme yapmamış olacaksınız.
   
  Branş veya Atölye öğretmeni tanımlarken hafta içi günlük fiilen işlediği ders saatlerini gün gün yazıyorsunuz. Eğer k12 Ders Dağıtım Programını kullanıyor iseniz Ders Dağıtım Programı öğretmenlerin program bilgilerini otomatik olarak yapımaktadır.

  Branş veya Atölye öğretmeni tanımlarken varsa rehberlik dersi bu dersin gününüde belirtiyosunuz. Bunun nedeni ise öğretmenSevk-Rapor-İzin aldığında kaydın başlangıç tarihinde bu ders var ise sistem size bu ders yapıp yapmadığını soruyor.
  
   Örneğin hafta içinde 24 Saat derse giren bir öğretmenin girmiş olduğu dersler için rehberlik dersi var ise sistem öğretmen ders planını 23+1 şeklinde yorumlar ve 8 saat fiili ek ders, +2 saat planlama, +2 saat öğrenci sosyal ve kişilik hizmeti olarak toplam 12 saat ek ders hesaplar.

   Eğer 24 saat ders içinde rehberlik ders yok ise bu sefer sistem 24+0 dan 9 saat fiili ek ders, +2 saat planlama, +2 saat öğrenci sosyal ve kişilik hizmeti olarak toplam 13 saat ek ders hesaplar. Öğretmen rehberlik dersini yapmasa dahi +2 saat alacağı MEB 28.01.2010 tarihli görüş yazısında belirtilmiştir.
   
  Atölye öğretmeni tanımlarken haftalık şeflik, işletme kontrol saat planlarını tanımlayabilirsiniz.
   
  Açık lise ders planlarını öğretmen ve yöneticilere gece gündüz ücreti şekliden haftalık bir plan olarak öğretmenin görev bilgileri ekranından tanımlayabilirsiniz.
   
  Yöneticilerin Açık Lise Yönetim Görevlerini Ayrıca Tanımlayabilirsiniz. Bu sayede KBS transfer doğru bir aktarım yapılmış olacaktır.
   
  Öğretmenlerin haftalık kaynaştırma öğrenciler için hazırladıkları destek eğitimi planlarını tanımlayabilirsiniz. KBS aktarımı sırasında bu görevler %25 fazla olarak aktarılması otomatik olarak yapılacaktır.
   
  Egzersiz görevleri tanımlayabilirsiniz.
   
  Yöenticilere maa karşılığı üzerine ekstra aldıkları ekderslerin plamalarını  otomatik olarak hesaplatabilirsiniz.
   
  Sevk-Rapor-İzin kaydı girerken sistem size başlangıç tarihinde fiili ek ders varmı yokmu belirtmenize imkan sağlar. Örneğin öğretmen sabahtan 2 saatie girmedi, hastenye gitti, Daha sonra kalan 4 saat dersine girdi. Siz sevk kaydı girerken öğretmen 4 saat fiiili ders yapmıştır şeklide seçtiğizde, o haftanın ek ders hesaplanırken öğretmen sev gününde 6 saat yerine 4 saat ek ders yapmış olarak hesaplama yapılır.
   
  Toplu sınav görevi ve ek ders yerine geçen gece, gündüz, belletmenlik gibi görevler tanımlayabilirsiniz.
   
  Ay içndeki ders programı değişikliğine  karşı sistem uyumudur. Aylık ek ders hesaplarken sistem sizden hangi Yıl ve Ay seçerek dönem açmanızı ister. Bu sayede program açılan ayın haftası kadar ders programın kolanlar, yani çoğaltır. Bu sayede siz hafta hafta dönem programlarından, öğretmenlerin ders programı, görev bilgisi, egzersiz, açık lise ve benzeri görev planlarını güncelleyebilrisiniz.
   
  Aylık puantajlarınızı arşivleyebilirisiniz. Bu sayede gelecekte öğretmenlerinizin ek ders puantajlarına ok rahat bir şeklide ulaşabilirsiniz.
   
   
   
..::Tanıtım Videosu::.. ..::Hesaplama Videosu::..

Tam Ekran İzlemek İçin Videoya Çift Tıklayınız...

Eğer İzleyemiyorsanız Buraya Tıklayınız....

Tam Ekran İzlemek İçin Videoya Çift Tıklayınız...

Eğer İzleyemiyorsanız Buraya Tıklayınız....