k12kbs - Öğretmen Ek Ders Puantaj Hesaplama Programı
Türkiye'nin en güvenlir öğretmen devam takip, aylık ek ders puantaj hesaplama, kbs puantaj yükleme programıdır.

Hangi kurum türünde olursa olsun bir okulun ek ders işlemlerini 1 saat içinde tamamlayabiliriz.
Referanslarımız

Hakkımızda

k12 Bilişim Hizmetleri?

2010 Yılında Kurulan K12 Bilişim Hizmetleri hazırlamış olduğu ürünler ile resmi ve özel devlet kurumlarına kurumsal ürünler hazırlamaktadır.

Bireysel Öğretmen Devam Takip Sistemi 2000 den fazla okulda aylık 100.000 den fazla öğretmenin devam takip ve ekders işlemlerini yürütmekteyiz. Okullarımız bu sayede ek ders işlemlerini çok kısa bir süre içinde güvenle tamamlayıp otomatik olarak KBS sistemine aktarmaktadırlar.

Ücretsiz Mobil Uygulama & EDUPAGE

aSc Timetables akıllı telefonların hayatımıza girdiği ilk yıllarda öğretmen ve öğrencilerin ders programlarını cep telefonlarından takip edebilmeleri için Edupage adında ücretsiz bir mobil ve web uygulaması geliştirmiştir.

Zaman içinde kullanıcılardan gelen istekler ile sınıf defteri, sınıf yoklaması, mesajlaşma, ödev ve not takibi, ödeme takibi, geçici öğretmen atama, etüt planlaması ve en önemlisi e-öğrenim özelliği ile ile Edupage artık avrupanın 1 numaralı okul eğitim yönetimi sisteme halini almıştır.

aSc Türkiye ve Türkiye Özel Versiyonu?

k12 Bilişim Hizmetleri, 2012 yılında aSc Timetables ile iletişime geçerek ülkemize özel bir versiyon hazırlanması sağlamıştır. Bu versiyon 2015 yılında beri ülkemiz kulllanıcıların kullanımına sunulmuştur.

aSc Timetables'ın Türkiye dışında hiç bir ülkeye özel versiyonu bulunmamaktadır. Buda aSc Timetables firmasınının ülkemiz kullanıcılarına verdiği değeri göstermektedir. Ülkemiz özel versiyonda aSc Timetables'ın Profesyonel versiyonunda aktif olan özellikler bulunmamaktadır.

Gelecek Planlarımız Neler?

Ders planı olmayan bir eğitim kurumu düşünülemez. Bir ders planı için sınıf, ders, öğretmen ve öğrenci bilgilerine ihtiyaç bulunmaktadır. aSc Timetables olarak bu bilgileri sahip olduğumuz için bu bilgileri ile okulların işlerini kolaylaştıracak her noktada olmak bizim birincil hedefimizdir.

Neden k12 Puantaj

Ek ders ile ilgili hiçbir şey bilmenize gerek yoktur.

Yeni bir idareci olabilirsiniz ve ek ders işlemleri size görev verilmiş olabilir. Yada yıllardır ek ders işlemleri ile meşgul olabilirsiniz. Her iki durumda da k12 Puantaj sistemi bir çok şeyi otomatik yaparak ek ders işlemlerini çok kısa bir sürede doğru şekilde yapmanızı sağlar. Milli eğitim bakanlığının tüm görüşleri çok kısa bir sürede sisteme uygulanarak kullanıcılarımız bilgilendirilir.

Öğretmenlerin sadece program bilgilerini girmeniz yeterlidir.

K12 Puantaj sisteminin kullanıcılara getirdiği en büyük kolaylık ise hesaplamalar için öğretmenlerin ders programı bilgilerinin yeterli olmasıdır. Yani öğretmenlerin günlük ders, kurs, egzersiz, özel eğitim vb görevlerinin saat sayılarını yazmanız yeterlidir. K12 Puantaj sistemi ise öğretmenin unvan türüne göre maaş karşılığını düşerek ek derslerini otomatik hesaplar. K12 Puantaj sistemini kullanan kullanıcıların ek ders hesaplamalarını bilmelerine gerek yoktur.

Öğretmenlerin unvan türlerine göre ek ders hesaplaması.

K12 Puantaj sisteminda her unvan türü için ek ders hesaplamasının nasıl yapılacağı tanımlanmıştır. Kullanıcıların sadece öğretmenlerin günlük görev ve ders sayılarını yazmaları ek ders hesaplaması yapılması için yeterli olacaktır. K12 Puantaj sistemini kullanan kullanıcıların ek ders hesaplamalarını bilmelerine gerek yoktur.

KBS Ek ders puantaj yükleme işlemi.

K12 Puantaj sistemi size 6 farklı rapor hazırlar. Bunlardan biride öğretmenlerin ek derslerini excel dosyası ile KBS sistemine yükleyeceğiniz KBS Transfer dosyasıdır. Bu dosya ile öğretmenlerin ek derslerini kolayca KBS sistemine birkaç saniye içinde yükleyebilirsiniz. Üstelik herhangi bir hata yapma ihtimaliniz bulunmamaktadır.

Hafta veya ay bütünlüğüne tam uyumludur.

Öğretmenin rapor veya izin alma durumlarında çok doğru bir hesaplama yapılır. Bölünmüş son haftalarda ders görevleri dışndaki özel eğitim, dyk göreveleri otomatik maaş karşılığına alınır. Bir sonrak ayın ilk haftası kalan derslerini tamamlaması durumda maaş karşılığına alınan görevler geri ödenir.

Artık hafta maaş karşılığı takibi.

Artık haftalardaki maaş karşılığı takibi son derece önemlidir. Hatalı hesaplamalar fazla ödemeler yapmanıza neden olabilir. Diğer ek ders programları veya excel ek ders çizelgelerinde gözden kaçan önemli bir nokta k12 Puantaj programında son derece doğru bir şekilde takip edilir. Durumu bir örnekle açıklamak gerekirse, bir öğretmenin hafta için her gün 4 saat genel dersi ve yine her gün 2 saat özel eğitim dersi olduğunu düşünelim. Ay sonu Çarşamba gününe denk gelen bir haftada öğretmen 3 gün de 12 saat normal derse ve 6 saat özel eğitim dersine girecektir. Branş öğretmenin maaş karşılığı 15 saat olduğunu düşünürsek bu öğretmen Çarşamba günü itibariyle hala maaş karlığını doldurmamış olacak. Diğer programlar öğretmene sadece 1 saat hazırlık planlama 6 saat özel öğretim varsa 2 saat öğrenci kişilik hizmetleri ücreti ödemektedir.

Fakat bu öğretmen bir sonraki ek ders ayında, bir önceki aya ait artık son haftanın geri kalan 2 gününde derse girmez ise, ödenen 6 saatlik özel eğitim dersinin 3 saatinin maaş karşılığı olması gerekirdi. Bu k12 Puantajı kullanmayan okulların bunu maneul olarak takip etmeleri ve kesmeleri gerekmektedir.

k12 Pauntaj sistemi ise artık haftada eğer normal dersler ile öğretmenin maaş karşılığı dolmaz ise varsa maaş karşılığı olarak dikkate alınabilecek diğer görevler ile maaş karşılığını tamamlar. Bir sonraki ay ise haftanın geri kalanında öğretmen derse girmemiş ise bunlar geri iade eder. K12 Puantaj kullanan okulların artık haftalarda maaş karşılığı takip etmesine gerek yoktur.

Maaş Karşılığı ve 10/1 DDH Takibi

Artık günümüzde bir çok görev maaş karşılığı olarak verilebilmektedir. DYK Kursları, özel eğitim dersleri gibi. K12 Puantaj sistemi öğretmenin normal ders programı ile maaş karşılığını doldurup doldurmadığını takip eder. Eğer herhangi bir nedenle (rapor, izin, tatil vb) maaş karşılığını dolmaz ise varsa maaş karşılığı sayılabilecek diğer görevlerinden kesme yapar. Ayrıca 10 saate 1 saat ödenen ders dışı hazırlık planlama görevleri ise otomatik hesaplanır. DYK, Özel Eğitim gibi DDH hesaplamasında dikkate alınacak görevleri de hesaplamaya dahil eder.

Tatil, seminer, bayram günleri otomatik ayarlanır.

K12 Puantaj sistemi online olarak çalıştığı için firmamız merkezden bazı günler için ayarlamaları otomatik yapmaktadır. Bu sayede kullanıcıların bu ayarlamalar için zaman kaybetmesini engellemektedir. Örneğin sene başındaki ve sene sonundaki seminer ek dersleri otomatik tanımlanmaktadır. Yada dini bayramlardaki ek dersler otomatik kesilmektedir. Bu sayede kullanıcılar ek ders hesaplamalarını çok kısa bir süre içinde yapabilmektedir.

Rapor veya izin günlerinde bazı görevlerin yapılması.

K12 Puantaj sisteminde bir öğretmene rapor veya izin tanımlaması yaparken sistem size öğretmenin rapor başlangıc tarihindeki görevleri gösterilir. Bu sayede kullanıcı öğretmenin o gün yaptığı bazı görevler var ise onları seçebilir. Örneğin öğretmenin pazartesi 6 saat dersi, 3 saat egzersizi olsun. 6 saat dersin 1 saati de rehberlik dersi olsun. Ve o gün 3. saat ise rehberlik dersi olduğunu düşünelim. Şimdi rapor girerken sistem size öğretmenin o gün 6 saat dersi, 3 saat egzersiz dersi olduğunu ve rehberlik dersi olduğunu gösterir. Bu öğretmen 3. saatteki rehberlik dersini yaptıktan sonra rahatsızlanıp okuldan ayrılmış ve rapor almış olsun. Kullanıcı öğretetmenin raporunu sisteme tanımlarken rapor başlangıç tarihinde 3 saat ders yaptığını, rehberlik dersini yaptığını ve 2 saat egzersiz görevini yapmadığını seçebilirsiniz. Rehberlik dersinin yapılıp yapılmadığını seçmemiz gerekiyor. Örneğin öğretmen haftalık toplam 20 saat dersi var ise bunun bir tanesi rehberlik dersi ise 19+1 olarak değerlendirilir. 4 saat fiili ek ders, 2 saat ddh ve 2 saat öğrenci kişilik hizmetleri ek dersi hesaplanır. Eğer 20 saat dersin hepsi branş ise 5 saat fiili ek ders, 2 saat ddh ve 2 saat öğrenci kişilik hizmetleri ek dersi hesaplanır. Ek ders hesaplamalarında özellikle rapor izin durumlarında rehberlik dersinin fiilen yapılıp yapılmadığı önemlidir ve takip edilmelidir.

Öğrenci Sosyal ve Kişillik Hizmeti ek dersi takibi.

Öğretmenlerin program bilgilerini girerken rehberlik dersi olan öğretmenlerin bu görevlerinin hangi gün olduğunu program belirtmeliyiz. Bu sayede öğretmen rapor girerken sistem size o gün rehberlik dersi var ise sistem bu dersi yapılıp yapılmadığı sorar. Bunu bir örnek ile açıklayalım. Örneğin öğretmenin her gün 4 saat, haftalık toplam 20 saat dersi oldun. Eğer rehberlik dersi olan bir gün rapor alırsa kalan 16 saatin hepsi branş dersi olduğu için 1 saat fiili ek dersi olur. Rehberlik dersini yapmasa dahi 2 saat öğrenci sosyal ve kişilik hizmeti ek dersi alır. 1 saatte ddh ek dersi alır. Eğer öğretmenin rapor günü rehberlik dersininin olmadığı bir gün ise bu durunda 16 saat ders içinde 1 saat rehberlik olacağı için ek ders hesaplaması 15+1 olarak değerlendirilecek ve filli ek ders oluşmayacak. Bu hesaplama MEB 2011/1006 sayılı görüş yazısı dikkate alınarak yapılmaktadır.

Yüksek lisans ve doktora durumlarındaki öğretmenlerin KBS puantaj girişi.

Yüksekli lisansı öğretmenlerin fiili ek dersleri 5%, doktorası olan öğretmenlerin 15% olarak hesaplanır. Bu hesaplama KBS ye punataj girişi yapıldıktan sonra bordro oluşturma esnasında KBS tarafında yapılır. KBS de gündüz, gece, 25% Fazla gündüz ve 25% falza gece satırlarına girilen ek dersler için zamlı hesaplama yapılır. Kanunen sadece fiili ek dersler için bu zam hesaplanmalı. Bu nedenle fiili olmayan ek derslerin yani 10/1 ders dışı hazırlık planlama, öğrenci sosyal ve kişilik hizmetleri ek dersi, yöneticilerin ve rehber/formatör öğretmenlerin yönetim görevleri ek dersler bu zamnlı hesaplama dışında olduğu için bunların ek ders yerine geçen görev olarak KBS ye aktarılması gerekmektedir. K12 Puantaj sistemi bu ayrımı otomatik yaparak kullanıcıların hatalı bir ödeme yapmasını engeller.

Devam takip defteri otomatik oluşturulur.

Okulların arşivlemesi gerek devam takip defteri k12 Puantaj sistemi tarafından otomatik oluşturulur. Devam takip defterinde öğretmenlerin ilgili aya ait tüm görev, devamsızlık vb tüm bilgileri gösterilir.

Maaş değişiklik formu ve öğretmen Rapor İstatistikleri.

Bilindiği gibi her ay sonunda öğretmenlerin o ayki toplam rapor sayısı, yıl içindeki toplam rapor sayısı ve maaştan kesilmesi gereken rapor sayısı var ise bunların ilçe milli eğitim muhasebe birimine bildirilmesi gerekmektedir. K12 Puantaj sistemine öğretmenlerin rapor ve izin sayılarını kullanıcı tarafından girildiği için öğretmenlerin rapor istatistiklerini maaş değişiklik formu formatında alabilirsiniz. Ayrıca yıl içinde en fazla rapor kullanan öğretmenleri grafiksel olarak görebilirsiniz.

SMS ile ek ders bordrolarını gönderebilirsiniz.

Bir çok okul öğretmenlerin ek ders bordroların liste olarak çıktı aldığı için tüm öğretmenler diğer öğretmelerin ek ders ödemelerini görebilmektedir. K12SMS sistemi ile öğretmenlerin ek ders, maaşlarını sms ile gönderebilirsiniz. Bu sayede her öğretmen sadece kendi ek dersini öğrenecektir.

Yüksek lisans ve doktoralı öğretmenler

Yüksek lisans ve doktora durumlarında Öğretmenlerin fiili olmayan ek dersler ücretleri aktarım dosyasında otomatik olarak ayrıştırılır ve 110 Nolu kod ile KSB sistemine gönderilir. Bu sayede fazla ödemelerin önüne geçilmiş olunur. Daha detaylı bilgi için özelikler sayfasınız inceye bilirsiniz.

Online Çalışma Ortamı.

Online Çalışma Ortamı sayesinde her yerde programı rahatça kullanabileceksiniz. İster evinizde ister iş okulunuzda programa erişebilirsiniz. Bilgisayarınızın bozulması durumunda veri kaybına uğramayacaksınız. Daha detaylı bilgi için özelikler sayfasınız inceye bilirsiniz.,

Bilgi Güvenliği

Programımız ile öğretmenlerin ek dersini hesaplamak için öğretmenlerin hiç bir kişisel veya özlük bilgisine ihtiyaç bulunmamaktadır. Öğretmenlerin adı soyadı, günlük toplam ders sayıları ek ders hesaplamak için yeterlidir. Bu bilgileri bir çok okulun web sitesinde yayınlamış olduğu bilgilerdir. Ayrıca sistemdeki tüm veriler veri tabanında şifrelenmiş olarak saklanmaktadır.

Ücret Onayı Hazırlayabilirsiniz.

Öğretmenlerin ders programlarına göre ücret onayı hazırlayabilirsiniz. Ücret onayı çizelgemiz excel formatında olup istediğiniz değişiklikleri kolayca yapabilirsiniz. Ücret onayınızı her an bir kaç tıklama ile hazırlayabileceksiniz.

Tüm kurum türlerine uygundur.

İlk veya Ortaokul yada Meslek Lisesi dahil tüm okulların aylık puantaj ve devam takipleri hazırlanabilir. Meslek liselerinde işletme, şeflik ve açık lise görevleri çok kolay takip edilir. Referanlarımızı görmek için tıklayınız.


Referanslarımız

Ücretsiz Deneme Hesabı

Formu Doldurak 45 Gün Tam Sürüm Olarak Programı Kullanabilirsiniz.


mobilemap

Formu doldurduktan sonra deneme hesabınıza otomatik bağlanacaksınız.
Daha sonra üst menüdeki Hesabıma Bağlan menüsü ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

  Deneme hesabı için SMS ile bilgilendirmeler almayı onaylıyorum.  

Fiyat Listesi

Bilgilendirme İçin Beni Arayın

İlk Okul, Orta Okul, Genel & İmam Hatip Liseleri İçin Fiyat Listesi

Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri İçin Fiyat Listesi

Nasıl Satın Alabilirim

Deneme hesabı oluşturarak ürünümüzü her hangi bir kısıtlama olmadan 45 gün boyunca ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Deneme süresi sonunda karşınıza satın alma sayfası otomatik olarak açılacaktır. Satın alma işlemini o zaman yapabilirsiniz.

Eğer aktif bir müşterimiz iseniz başka bir okulun size referans olmasını sağlarsanız sözleşme süreniz ücretsiz olarak 1 yıl daha uzatılacaktır.

Görseller

İletişim

Ürün hakkında bilgi için bize mesaj gönderebilirsiniz...


mobilemap


bilgi@k12bilisim.net


Teknik Destek için aşağıdaki linkteki formu doldurmalısınız.
Teknik    Destek